Diagnostický a moxovací přístroj

Dlouho jsem se zabýval  vývojem (cca 1 rok)  na přání mohu vyrobit přístroj ELEKTRONICKÉ MOXY (dále pálítko) s konstantní teplotou hrotu a tepu, které si můžete nastavit. Používají jej léčitelé i poučení pacienti místo moxy z estetických důvodů, protože moxy kouří a jsou cítit. Metodou pokus-omyl si najdete optimální teplotu hrotu pálítka. Jiná je pro použití místo moxů- asi 48 stupňů, jiná pro diagnostiku-asi 52 stupňů při použití programu K_Akabane. Každý jedinec je jinak citlivý, obecně ženy potřebují nižší teplotu hrotu. Také se mi stává, že v určitých dnech mi stačí teplota hrotu nižší. Teplotu hrotu pro daný den zjistíte tak, že přiložíte hrot pálítka na zkoušku na bok ukazováku L ruky a na několik pokusů teplotu hrotu nastavíte tak, aby hrot nepříjemně pálil přibližně do 15ti vteřin. Při každém pokuse mírně změňte  místo na prstu. 

Vzhled pálítka, popis baterií

Vzhledem k časové náročnosti výrobku (ruční práce v domácích podmínkách) jsem vyvinul několik verzí-foto. Stopky a měření teploty  se provádí externími přístroji (v ceně dodávám i digitál) a tím se výrazně odlehčilo a zmenšilo pálítko. Pálící hrot se zužuje a vyčuhuje asi 3cm tak, aby se dal lépe přikládat.  Na rozdíl od předchozích verzí  nemá poslední verze žádnou  přívodní šňůru, takže držíte pálítko i s třemi bateriemi typu AA uvnitř.  

Pro možnost  si  ověřit přesnost nastavené teploty mám vyvedeny dva připojovací minikontkakty, na které si můžete připojit v ceně dodaný digitál. Měřit přesně teplotu můžete  dělat spíše vyjímečně,  protože se nastavená teplota udržuje sama s přesností leší jak  1 stupeň. Dochází-li baterie, svítivka začne velmi rychle blikat.

  Baterie typu AA  vydrží v pálítku na jedno nabití 3-8 hodin. Baterie různých výrobců se velmi liší. Měl jsem už i nové baterie, které mi nevydržely. Záleží-na co v obchodě natrefíte. Některé odborné časopisy dělají důkladné testy baterií.  Je obrovská řada výrobců a kdysi před léty jsem četl test a matně si vzpomínám, že někteří výrobci je prostě dělat neumí. A také hodně záleží na nabíječkách.

 Ty levné 'v akci' za 300.- někdy  bateriím škodí, zkracují bateriím život, protože je přebíjí nebo nedobíjí.   Dobrá nabíječka pozná i stupeň vybití baterie a dle toho přizpůsobí režim nabíjení.

Nejsem podnikatel, nemám provozovnu a přístroj nevyrábím za účelem zisku. Výroba 1 ks pálítka mi zabere doma asi týden ruční práce. Protože léčitelů rozumějící této metodě je jen velmi málo, mám jen několik zájemců do roka.

 Přesto na přání pro vážného zájemce přístroj mohu vyrobit.  Na přístroj dávám standartní DVOULETOU záruku. V soupravě je zahrnut i digitální měřicí přístroj se záručním listem, a dobrý obal.V soupravě není zahrnuto poštovné balné (cca 100.-) , nabíječka baterií s bateriemi, kterou možná už máte k fotoaparátu. Případní zájemci napište na email keft@seznam.cz, kde se dozvíte i cenu, která je zhruba třetinová oproti jiným výrobkům v zahraničí.

Diagnostické a moxovací body najdete na stránkách Bělousových a rovněž za běhu Dema mého programu |K_Akabane se aktuálně zobrazují.  

  Funkce přístroje, popis metody:

Tento přístroj zatím nemá certifikát, ale je napájen pouze o malém, bezpečném napětí ze tří baterií o celkovém napětí 3,8 voltů.

Funkce přístroje:

    Už od dávných časů  byla jedna z metod diagnostiky nemocí pohybováním horké tyčinky nad přesně určenými body těla-meridiány a měření doby odezvy, od kdy pro pacienta bylo teplo tyčinky těžko snesitelné. Pohyb tyčinky nad meridiánem nahrazoval tep a umožňoval, aby pacient snadněji rozeznal okamžik, kdy už je pálení nepříjemné.

 Zde nabízený přístroj (dále Pálítko) slouží  jako pomůcka léčitelům pro diagnostiku nemocí Akabaneho metodou.  Elektronicky řízený hrot Pálítka vlastně imituje horkou tyčinku s výhodou možnosti nastavení rozmezí  teplot od 40ti do 60ti  stupnů celsia, nevzniká také žádný kouř.  Nastavená teplota je na hrotu udržována s přesností do jednoho stupně. Dále je možno nastavit na hrotu Pálítka přibližnou frekvenci tepání horka, které imituje srdeční tep. Když svítivá dioda na Pálítku právě svítí, hrot topí. (tepavé teplo)

  Před započetím vlastní diagnostiky léčitel nejprve tedy nastaví teplotu hrotu tak, aby  při přiložení na bok ukazováku začalo být pacientovi pálení nepříjemné přibližně do 15 vteřin. Frekvenci tepavého pálení hrotu Pálítka nastaví přibližně podle tepu pacienta.

  Stručné vysvětlení diagnostiky

  Na přesně určená místa prstů nohou a rukou se postupně vlevo a vpravo přikládá horký hrot, jehož teplota je udržována po celou dobu všech měření při teplotě, kterou si nastavíte. Jakmile pacienta začne hrot pálit na tom kterém bodě, léčitel zastaví příslušný čas měření.

Program K_Akabane (jehož demo je volně ke stažení v rubrice  "Akabane test program, zdravotní test")  samočinně měří a zapisuje tyto časy do tabulky a současně vyhotovuje graf. Spolu s pálítkem  tedy umožňuje graficky vyhodnotit momentální zdravotní stav pacienta a uložit mnoho dalších údajů o pacientech a vytvořit si tak přehlednou databázi pacientů  s historií jednotlivých měření  do listu Excelu.  Podle naměřených výsledků pak nová verze K_Aka8.3 umí oproti Demu i zobrazit místa, (tzv. Tonizační a Přepouštěcí body, body T a P) , na které budete působit Pálítkem a tím opravíte disharmonie na drahách.  

    Tento způsob diagnostiky nemocí prošel velkými testy na dobrovolnících-především v Rusku a při opakování měření s odstupem času  je poměrně spolehlivý. Dnes se používá  v součinnosti s léčbou pomocí akupunktúry nebo metody Su-jok. v Rusku je tento druh léčby velmi rozšířený, protože se jej může naučit i laik a je prakticky zdarma. V prvním stupni léčby stačí jen zakoupit knihu profesora Parka a můžete sobě nebo blízkým pomoci od celé řady banálních potíží.

Pozor-nechci vyvolat zdání, že tím lze léčit cokoli, to by nebyla pravda, jiná sitace je u chronických nemocí, které vyžadují léčení na více úrovních a ablsovovat kurzy Su-Jok.

Metoda diagnostiky je popsána na:http://belousovi.cz/ v sekci Tradiční východní medicína Akabaneho test.

Vylepšené Pálítko

Vylepšené Pálítko

Pálítko doznalo změny v tom, že už nemá oddělenou část baterií a hrotu, takže odpadá propojovací metrová šňůra, která měla tendence se kroutit. Dále má pravidelnější tep, kdy sonda je zalitá do speciální pryskyřice.  Tím se ale zvýšila časová náročnost výrobku na cca 5 dní. Musím je vyrábět pod lupou a použít speciální postupy.   Ty šroubky nahoře jsou měřící body pro připojení digitálu.
Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one