Jak ušetřit benzín

Rady jsou to prosté ale nesmírně účinné. Mnoho řidičů nemá dobré nervy a realizují se vybitím na silnicích. Ohrožují tim druhé si sebe. Tak tedy:

- při jízdě ve městě předvídat, předvídat, předvídat. Nejvíce spotřebujerme při rozjezdu po předchozím brždění... Bedlivě sledujte situaci v dálce na semaforech i u přechodů.

Indicie- když NEvidím na semafor, zda je tam červená-poznám to podle aut v protisměru-zda kolona už trvá nebo její začátek mne teprve míjí. Podle toho si určím rychlost jízdy. Pokud je malá kolona i v mém směru, je to ještě jednddušší. Když VČAS vidím člověka v mém směru jízdy stojícího u přechodu mohu určit, zda budu muset brzdit, zda jen přibrzdit..

A největší blbovina je dělat to, co dělá většina řidičů- mimo město jedou v koloně a nedrží odstup. Inu každý někam šíleně spěchá! A sotva dorazí domů, ztratí čas hádkou s manželkou nebo si dá kafe, cigáro. Já  si vytvořím odstup cca 100m. Občas se mi tam někdo píchne ale to se nedá moc dělat. Ti co jedou za mnou někdy zuří, ale já si jedu svých 80. Při vyšších rychlostech stejně prudce stoupá spotřeba.  Těch 100m mi stačí reagovat vyřazením, jemným přibržděním, takže nemusím častěji brzdit a být tolik závislý na předchůdcích. Tím se dá jezdit u auta s papírovou spotřebou 6,5 litrů za litrů 5,5 i méně! A je zřejmé, že ti spěchající jezdí naopak o litr více nad papírovou spotřebu. Přijde mi veselé, když spěcháče dojedu volným tempem na druhé křižovatce. A za ušetřené peníze mám flašku dobrého červeného vína...

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one