Jak ušetřit peníze

Jednoduché rady:

 ročně můžete ušetřit od 1200.- do 2000.- za eletřinu. Zpravidla má mnoho domácností spotřebiče jako mikrovlnky, TV, Videorekordéry, HiFi věže atd, které necháváme zapnuty i v noci v tzv. pohotovostním režimu. Málokdo stiskne hlavní vypínač, pouze vypne např. TV ovladačem. Tento režim však odebírá na jeden spotřebič 12 až 25W! Při vynásobení počtem spotřebičů na jednu domácnost x počet nocí  v roce nám vyjde výše zmíněná úspora.

ŘEŠENÍ- je triviální a zvládne jej i úplný laik. Kupte si prodlužovací šňůru s VYPÍNAČEM pro každý pokoj zvlášť. Dvoumetrova stojí okolo 70.- viz například odkaz:

http://www.helkon.cz/detail/elektroinstalacni-material/vidlice-prodluzovaci-snury-prepetove-ochrany/sestizasuvka-230-v-vypinaci.html

Protože večer vypínač svítí červenou doutnavkou, pokud je zaplý, upozorní vás jeho světlo a na noc vypnete vše SOUČASNĚ, co máte zasunuto právě do této prodlužovačky. Pokud máte byt 3 pokojový, pořizovací náklady jsou na 3 prodlužky cca 210.-

Rada dvě-úspora za plyn:

léčitelé se zhodují, že mikrovlny dlouhodobě škodí  a nedoporučují mikrovlnku používat pro ohřev jídla.Mikrovlnka je vynikající ke sterilizaci zubních kartáčků nebo nekovového nádobí. Pro ohřev jídla je škodlivá.

ŘEŠENÍ:

první úspora pokud se chystáte ohřívat jídlo pro více lidí:

spočívá v tom, že jídlo vytáhnete z ledničky s několikahodinovým předstihem, jako když rozmrazujete kuře. Tím ušetříte energii,

druhá úspora- pokud ohříváte jídlo na plynu jen pro jednoho:

je zbytečné ohřívat celý hrnec vytažený z ledničky. To proto, že na ohřátí většího  množství jídla v hrnci spotřebujete podstatně více plynu než na ohřátí jídla přímo v talíři. ANO- jídlo lze ohřát ve stejném hlubokém talíři, ve kterém je podáváme! A nebojte se, talíř nikdy nepraskne, pokud používáte malý hořák. Příklad ohřívání jogurtu: vemu ledový jogurt a vyleji jej do hlubokého talíře. (jídlo má mít teplotu těla) Na 60 vteřin zahřívám talíř na plynu a vypnu. Rozehřátý talíř za další minutu při míchání ohřeje jogurt. A je zbytečné špinit další-menší hrnec-další spotřeba vody pro jeho umytí!

Další ztráta energie vznká tím, že by jste ohřátý nebo ochladnutý hrnec dali zpět se zbytkem jídla do ledničky-lednička spotřebuje více energie na jeho zmrazení, než když do ní dáváte původně ledové  jídlo, jehož potřebnou část jste právě odebrali. Proto při ohřátí jidla pro jednoho člověka je lepší odebrat  potřebné množství a ihned dát zpět hrnec do ledničky!

 

  V posledních letech přibývá obav z blížící se katastrofy. Je tu několik předpovědí, které to tvrdí, například Nostradamus, bulharská věštkyně  paní Vanga, končící mayský kalendář a další. To vše podtrhují nikdy nekončící lokální konflikty a probíhající globální krize.

  "Vše čím jste, je výsledek toho, na co jste mysleli."    Gautama Buddha .

    To, o čem se mluví, píše, ovlivňuje naše podvědomí, a naše myšlenky, a to čemu věříme a čemu věřit budeme, následně vytváří budoucnost. Myšlenky mají moc. A nejen vlastní myšlenky. Aniž si to uvědomujeme, náš mozek je jejich přijímač. Věc je zajímavá tím, že neustále pracuje síť kolektivního vědomí i podvědomí-tedy že jsme vědomě (media) i podvědomě ovlivňováni myšlenkami jiných lidí. 

Mayský kalendář nepíše o zániku lidstva, ale o počátku nové éry, která už pozvolna začíná. Vše, co bylo předpovězeno je možné, nikoli však jisté. Když pracuje určité množství lidí v nějakém směru nebo nečemu věří, týká se to téměř  jen jich samotných. Existuje však bod, ve kterém stačí, když se přidá jedna osoba a změní se hierarchie hodnot všech.

        Zhruba třicet let vědci pozorovali japonskou opici druhu Macaca fuscata v jejím přirozeném prostředí. V roce 1952 Imo, osmnáctiměsíční samička opice žijící na japonském ostrově Koshima objevila, že brambory se dají umýt v potoce (opice rády jedí brambory, ale nesnáší když jsou pokryty hlínou). Naučila to svou matku. Její společnice, které si s ní hrály, se rovněž naučily tomuto kousku a předaly ho svým matkám. V letech 1952 až 1958 se všechny mladé opice naučily mýt zablácené brambory. Naučily to také některé dospělé jedince; ty, kteří následovali své děti. Ostatní opice se dál trápily se špinavými brambory. A pak se stalo něco překvapujícího. Na podzim 1958 jenom malá skupinka opic z Koshimy myla své brambory. Nevíme přesně, kolik jich bylo, dejme tomu, že 99. Další opice, která se to naučila, byla stá. A toho dne se stal 'zázrak' - do večera každá opice stáda myla brambory před jídlem! Stá opice způsobila zlom, uvedla do pohybu spoustu energie, která zasáhla celé stádo. Ale největším překvapením pro pozorovatele byla skutečnost, že se zvyk umývat brambory okamžitě přenesl na jiné ostrovy i na pevninu. Nová vědomost, po získání určité síly, se šířila přímo z vědomí do vědomí.

 

 

 

 

 

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one