Rady pro počítač a psaní

Občas se stává, že nemůžeme najít určitý znak na klávesnici-zvláště tehdy, je-li to neobvyklý znak a nebo máme anglickou klávesnici. Výhodou této metody je, že funguje vždy. Výjimkou jsou noteboky, pokud nemaji číselník vpravo.
Postup zobrazení:
držte levý Alt a napište číslo pro daný znak podle  přehledné tabulky, kterou jsem vypracoval v Excelu.
Po puštění Alt  se pak zobrazí ten znak.Níže jí máte připravenou k vytištění.

Čištění od škodlivého software

Pokud chodíme na webové stránky  je jisté, že po určité době si infikujeme počítač různými prográmky, které mají za úkol se dovědět naše čísla účtů, údaje ze soukromí nebo hůř: poškodit náš počítač. Další neblahý důsledek je, že nám tento software zpomaluje počítač. K tomu potřebujeme nějaký antivirový a antispyvare program.  Skvělý antivirový Program NOD32 můžete získat na měsíc zdarma, pak jej odnistalovat a znovu nainstalovat opět na měsíc zdarma. Antispy program AdAware je pro nekomerční využití zdarma. Pro laiky rady, kde je stáhnout můžete získat, když mi napíšete na můj email.

 Urychlení počítače, čištění registrů

Doporučuji program WinASO registry optimizer. Pokud se vám po čištění registrů něco přihodí, jde akci vrátit zpět.

Odstranění problému při kopírovaní textu do Wordu.

Word je nepochybně užitečný program. Někdy však zlobí při kopírovaní textů ze www stránek i odjinud do něj. Text se různě odsadí a ne a ne jej srovnat. Někdy to jde, ale velmi dlouho to trvá. Jednoduchá rada:

Nejprve text nabraný od někud přes Ctrl C (kopírovat) vložte funkcí Ctrl V do Notepadu = Poznámkový blok. Pak dejte Ctrl A (označí se veškerý text), znovu Ctrl C a teprve až teď text vložte do Wordu. Poté už se text snadno formátuje.

 Pokud Vám nejde usadit na požadovanou pozici ve Wordu vložený obrázek, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a z podnabídky "Obtékání textu" vyberte požadované rozložení. Obrázkem pak půjde hýbat lépe.

Mluvící program Text to speech pro Word  CitWordReader

je skvělý šetřič očí, máme-li ve Wordu rozsáhlé texty-ochotně a neúnavně nám je přečte ženským hlasem. Jeho cena je  okolo 1670.- Můžete si jej zakoupit u výrobce: http://www.cit.cz/eshop/Produkty/WordReader/WordReader.asp

Pokud máte bezdrátovou myš, ani nemusíte vylézat z postele a učit se poslechem v pohodlí lůžka. Ehm - pokud u toho neusnete :)

K tomuto programu dodávám svůj vlastní, který jsem naprogramoval v Excelu. Nazval jsem jej AktualLearning. Do sloupce A si napíšete věty, do slopupce B správné odpovědi nebo opačně. Po kliknutí na Start Vám  tyto věty prg zvětší pro snadnou čitelnost podle přání, nahlas přečte a čeká na napsání správné odpovědi např Anglicky. A nebo jen přečte otázku ze sloupce A a  po stanovené době odpověď ze sloupce B či opačně. Je to tedy učící prg. Umí i vytvářet lekce z toho, co si sami vepíšete. Spolu s CitWordReader makrem máte i hlasitý poslech. Podmínkou správné funkce je mít nainstalovány Word, Excel. Pokud chcete i hlasité čtení, tak výše uvedený CitWordReader. Pokud se Vám zdá cena CitWordReaderu vysoká, můj prg funguje i bez něj, jen pak nečte nahlas.  Forma dodání mého prg je na dálku pomocí emailu na ads Keft@seznam.cz za cenu 390.- pro 1 počítač. Prg mám chráněn proti volnému šíření. 

 

Ascii.xls  32.26kB

ASCII KODY.  ZNAKOVÁ SADA PRO ČESKOU KLÁVESNICI KE STAŽENÍ. Stáhnout tde.

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one