Staří číňané nám zanechali mnoho pokročilých technik-jako například akupunktúru, akupresúru, moxování. Tyto techniky dále rozvíjí profesor Park Jae Woo ve velmi propracovaném  léčebném systému Su-Jok, kdy  používá i semena rostlin.
  Zde je návod podle knihy Akupresura od Mudr.Phdr. Ivo Hanela  na zmírnění únavy-pokud potřebujeme něco dokončit nebo na obrovskou škálu níže jmenovaných potíží.
Když někdo zcela dlouhodobě zanedbává zásady životosprávy, je naivní se domnívat, že tento bod za Vás vše vyřeší.
Doporučuji užití tohoto bodu prostudovat-seznámit se s orgánovými hodinami, sedatívním i tonizačním způsobu léčby manupresurou.
Nejprve technika na celkové uklidnění:
V klidu si pohodlně sedněte a  rozdýchejte se- nádech přibližně na 7 úderů srdce, horní zádrž dechu asi na 3 tepy, výdech asi na 4 tepy. Takže dýchání je velmi hluboké "nádech na doraz" a velmi pomalé. Asi po 1-2 minutách se Vám zatočí hlava-tak skončete.
Umístění a některé účniky bodu Cu-San-Li
dejte si dlaň levé ruky  na češku kolena levé nohy. Prsteníčkem mírně pokrčeným si v ose prsteníku nahmatejte jamku dole vlevo pod kolenem. Viz obrázek dole.
PŘESNĚJŠÍ UMÍSTĚNÍ:
Bod leží 4 prsty od spodní hrany čéšky kolenní a jen prst od hrany holenní kosti směrem ven.
Bod si raději poznačte červeným fixem a hledejte v úzkém okolí v hloubce svalu silným tlakem palce místo, které nejvíce bolí.
Pozor-zkušenosti ukazují, že i když máme správný popis místa tohoto bodu-mačkáme mimo. Další indicie, že jsme se trefili je, že po určité době je levá noha při chůzi jakoby hodně lehká, jakoby nebyla. A sníží se také únava.
Toto je slavný bod Cu-San-Li. jde o jeden z nejdůležitějších a nejvíce užívaných bodů jak při akupunktuře, tak i při manupresuře. Je to energetický bod dolní poloviny těla.
Účinky:
se projeví většinou už za několik minut. Posiluje imunitu,  prohřátí, působí protibolestivě, zpomaluje procesy stárnutí. Podporuje trávicí a zažívací funkce, má blahodárný účinek na dolní končetiny. Doporučuje se i jako prevence proti nachlazení a chřipce a také ve všech stavech spojených s úbytkem energie, kdy bývá tento bod zvýšeně citlivý. Působí i při nervozitě, někdy i u očních potíží, psychických problémech,bolestech hlavy, potížích kloubních a revamtických,  bolestech spodní části páteře.
 Podle potřeby působte i několikrát denně po dobu přibližně 3 minut.
 

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one