Každý už ví, že rozhodující je technika a délka čištění. Připomínám, že kartáčkem čistěte zuby vždy svisle a v jednom směru a to od dásně směrem k zubu, nikoli vodorovně! Mě léta trvalo, než jsem pochopil, jak je důležité přibrat při čištění i dáseň samotnou tím, že jí svisle masírujete. Pokud Vám krvácejí zuby, pak jen 2 x denně a velmi, velmi jemně  svisle masírujte i dáseň a odplavte tak špatnou krev. Používejte zásadně nejměkší kartáček!

Povedlo se mi několikrát během několika dnů výše popsanou technikou - tedy odplavováním krve a níže popsanou léčbou dle bodu a), c) takto zbavit se bolesti a úplně  se vyhnout zubaři.

a) Okamžitá úleva při bolesti BEZ LÉKŮ, když doktor není k dispozici:

V systému Su-Jok tzv. systém "Zvířecí tlama"cca 2mm okolo lůžka  nehtu (kolmo k okraji nehtu - těsně pod nehtem) nejlépe u palce ruky  hledejte tlakem zápalky bolestivý bod. Někdy jich najdete více. Bolí-li vás zub spíše vlevo, propátrejte na levé ruce a opačně. Musíte projít postupně milimetr po milimetru podél celého spodního oblouku nehtu, především v jeho dolní polovině. Tlačte zakulacenou hlavičkou  zápalky (na straně, kde je síra)  všude STEJNOU SILOU. Bod bude výrazně bolestivější. Jak jej najdete, tlačte velkou  silou do něj KOLMO v 10ti vteřinových intervalech po dobu cca 2 minut. Tak velkou, až Vám tam vznikne jamka a slabším jedincům buší ve spáncích. Vím, je to velká bolest ale záhy zjistíte, že zub bolí méně! Pokud to odbudete a budete se od bolesti šetřit, nepomůže to tolik. Musí to být taková bolest, až se budete kroutit. Z tohoto důvodu je lepší, když vám bude tlačit někdo jiný. Vězte, je to velmi účinná technika a nepotřebuje prášky. Umožní Vám přečkat čas do návštěvy zubaře.

b) pokud jste v přírodě, bolest zmírní také čerstvě utržené  jehličí přiložené na dáseň na hodinu.

c) Důležitá malá domácí operace při paradentu: desinfekční pomoc-aplikovat cca 2h před spánkem, už nic do rána nejíst

-Udělejte si odvar z heřmánku.

- Čištěním pouze jedním směrem jakoukoli zubní pastou - od dásně vytrvale vyplavte špatnou krev s hnisem. Trvá to cca do 15 minut (poprvé), klidně si k umývadlu vemte židli a a poctivě si stopněte těch 15 min.  Nehleďte na bolest a vytrvejte, čištěte jemně a vytrvale pouze MĚKKÝM KARTÁČKEM stále jedním směrem a vyplivujte krev.  Odplavíte tím určité množství krve, což je důležité.

Přesný popis čištění pro dolní čelist-zubní kartáček přiložíte co nejníže na zanícenou dáseň: nestačí tedy tlačit jen na přechod dásně a zubu, ale tlačte mnohem níže a táhněte kartáček svisle PO CELÉ DÁSNI nahoru (pro dolní zuby) až na zub. Když kartáček přesouváte směrem dolů  zpět na začátek, tak ne po dásni. Jinak by mohlo dojít u starších lidí k odhrnutí dásně! Tím dodržte jen jeden směr tahu. Tak docílíte dokonalé promasírovaní dásně a odplavení krve jedním směrem. Samozřejmě u horní čelisti postupujte obráceně.

Pak odtrhněte a přiložte na hodinu desinfekční větší oblouček cibule (cca 30 x 20)  tak, aby přilehl na oblouk dásně, nevadí, když bude působit i na okolní zuby. S touto cibulí v ůstech můžete i mluvit, pokud bude dostatečně velká, udrží se u dásně. 

 Pokud podrážděná  dáseň příliš bolí, zopakujte opět podle bodu a) co popisuji na začátku - tlakem zápalky na projekci v systému Su-Jok. Ti, co snášejí špatně bolest, mohou vzít analgetika.

 Na noc použijte připravený odvar hřebíčku pro sklidnění dásně (žmoulat cca 3 min) a pak nechejte zub už v klidu, rozhodně už nic nejezte a pijte pouze čistou vodu. Požití  sladkosti nebo slazeného nápoje po tomto čištění Vaše úsilí zničí.

Pokud se to povede, za několik dní přestane dáseň bolet. Pokud máte v té oblasti zubní kámen, nehte si jej odstranit, drží se na něm bakterie. Těm, co nedoléhá dlouhodobě dáseň (projevuje se jako chronický zánět)  se doporučují různé stahovací prostředky, např Lakalut atd, ale pokud nepoužijete výše popsanou domácí operci, problém to dlouhodobě nevyřeší. Zdá se, že v této oblasti je nutné dále bádat, možná je nalezen nějaký ochranný lak.  

    Pokud Vám zubař nechal zub otevřený, dal do něj  desinfekční prvek-zinek. Ten obvykle po několka dnech už nepůsobí a hrozí znovuzanesení zubu potravinami apod.  Zubař Vás však objedná na dokončení zubu až za týden a déle.  V tom případě se mi osvědčil hřebíček. Pokud je prostor v zubu dostatečný-vsunu si celý hřebíček  do zubu. Druhou možností je proplachovat zub níže uvedeným výluhem z hřebíčku. Sklenici s výluhem si nechejte trvale v koupelně blízko zubních kartáčků. Toto je důležité-když je sklenice na očích-nezapomeneme.  Tímto vyplachujte ústa po každém jídle-žmoulejte roztok min 3 minuty! Tento roztok umí i odstranit zápachy z úst a spolu s výše uvedeným čištěním mezizubních prostor je vynikající prevencí proti dalším potížím. Pokud máte vážnější formu zánětů nebo paradent, doporučuji  žmoulání zředěného roztoku  MMS viz "Záněty průdušek, hrtanu, kašel"

Recept na  hřebíčkový nálev 

Do pivní sklenice půl litru zalijte vřelou vodou na noc 4 hřebíčky. Do rána výluh zhnědne a   zamíchejte jej. Tímto je připraven k použití-sklenice mi vydrží 6 dní. Chci varovat alergiky-pokud je někdo alergický na jod, hřebíček a další níže uvedené látky, nesmí ten  který recept použít

 

 

 

 

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one