Tato technika je určená pro předcházení  problémů ještě v době, kdy se prakticky nemusí projevit a nebo naopak Vám pomůže znovuobjevit  zapomenuté problémy, na které jsme si zvykli ale nevnímáme je. Přitom tyto problémy bývají primární příčinou vnitřního napětí. Často míváme  třeba zatuhlou některou část těla a protože tento stav trvá dlouho, nic s tím neděláme.  Těmito částmi těla  pak neproudí volně eneregie, což se dlouhodobě projeví i na pracovní výkonnosti ale především psychice.
    Během tří  minut zjistíme, kterým částem těla je vhodné věnovat pozornost. Vycházím také ze zkušenosti, že pokud se už bolest objeví, dá takováto léčba mnohem více úsilí i času, než když jí podchytíme v počátcích.   Autodiagnostiku není vhodné provádět po velké tělesné námaze vzhledem k možné bolesti svalů apod.  
Postup:

1/ Zajistěte, abyste byli asi 5 minut nerušeni. Optimální je být v přírodě.

2/ Začněte kontrolou zubů. Vemte světlý kapesník a tlakem a pak i třením si projděte dásně. Pokud cítítě někde bolest a nebo je kapesník od krve, postupujte podle mé stati ‚Účinná léčby dásní‘. Zároveň si kapesníkem zhruba očistíte zuby od zbytků jídla.
3/ Zaujměte polohu vestoje nebo lépe vleže.Zhluboka se co nejvíce nadechněte. Pak ucpěte nos a silou tlačte vzduch asi 6 sekund jakoby od středu těla do všech stran-nafukování balónku.  Pokud to děláte správně, cítíte nejprve tlak ve spáncích a v uších, trochu se Vám zatočí hlava. Také cítíte, jak se Vám rozpíná bříško.  Současně  si pomáhejte i mentálně a sledujte každé zákoutí těla, zda tam není mírná bolest nebo napětí. Po výdechu to ještě dále několik sekund sledujte, lépe se to odhaluje.Je důležité tělo při vyfukování co nejvíce uvolit -především solar plexus.

4/ Někdy jde jen o velmi jemný pocit, že daná část není vpořádku, proto bod 3 opakujte několikrát, dokud se neujisíte, zda a kde máte problém. Jestliže někde zjistíte problém, je nutno v dalších dnech bod 3 opakovat.
   Pokud je bolest nebo napětí na stejných místech  několik dní po sobě-je třeba hledat příčiny a řešit je například strečingem.
 5/ Pokud pociťujete spíše napětí pod pupkem nebo na čele smutek,   (2 a 6tá čakra) dá se toto někdy uvolnit zpěvem manter, relaxacemi, což vyžaduje více času. Doporučuji postupovat podle knihy 'Jak se zbavit stresu'

    Někdy se ale stává, že smutek je ale po létech už příliž hluboko v nás a nepomáhá ani pláč, ani pobyt v přírodě. Tyto stavy mohou být deprese.  Dotyčný už nedokáže bez cizí pomoci se depresí zbavit a léky proti depresím mívají vedlejší účinky.

 Je velmi pravděpodobné, že je nutno provést detoxikaci těla, a postupovat pod vedením mistra.

 

Chci poradit zdarma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one